Column Hein van Heek
Kunt u zich voorstellen? (Hoe lang bij deze club, eerdere clubs, ambities, overige bijzonderheden)
Ik ben Hein van Heek, de trainer van FC Rijnvogels. Overdag ben ik speldocent aan de Academie voor Sportstudies en docent bij de KNVB (TC 3 cursus). Ik ben getrouwd met Nicole en vader van 3 dochters (Anna, Pien en Cato). Voordat ik trainer werd bij FC Rijnvogels was ik actief als trainer van vv Meerburg, Voorschoten’97 en vv Noordwijk. Mijn ambities zijn om met FC Rijnvogels dit seizoen in de hoofdklasse te blijven en komend seizoen mee te gaan strijden voor een plek bij de eerste 5! Verder dan FC Rijnvogels kijk in momenteel niet omdat ik het met alle gelederen binnen de club het onwijs naar mijn zin heb!
Wat zijn uw eigen verwachtingen voor het restant van de competitie?
Wij verwachten dat we ons gaan handhaven in ons eerste jaar als hoofdklasser. Natuurlijk hopen dat we in de derby’s (Quick Boys, Katwijk, Noordwijk en Ter Leede) een beter resultaat halen dan de eerste helft van het seizoen. Daarin hebben we alleen tegen Quick Boys gelijkgespeeld. De rest van de derby’s gingen helaas verloren.
Hoe goed kent u Quick Boys en heeft u eerdere ervaringen met de club en/of ons sportpark Nieuw Zuid?
Aangezien ik zelf een geboren en getogen Leidenaar ben, ken ik Quick Boys al van jongs af aan. Een mooie vereniging met een goede accommodatie op een fantastische locatie. De op 1 na mooiste club van Katwijk ….. Als speler van vv Noordwijk heb ik op Nieuw Zuid nog nooit gewonnen. Wel in een thuiswedstrijd gelijkgespeeld waarin ik 2x scoorde. Als trainer tegen Quick Boys heb ik op Nieuw Zuid eveneens nog nooit gewonnen. Wel heb ik een goede herinnering als trainer van Voorschoten’97. In de finale van de districtsbeker wonnen we op Nieuw Zuid met 4-0 van UVS. Ik heb de spelers van FC Rijnvogels al verteld dat we de derby tegen Quick Boys moeten spelen alsof het een bekerfinale is ….
Wat verwacht u van de wedstrijd van a.s. zaterdag?
Ik hoop dat er veel toeschouwers op de wedstrijd afkomen en dat de sfeer rond de wedstrijd net zo fanatiek en respectvol wordt als in de ontmoeting op de Kooltuin eerder dit seizoen. Verder verwacht ik een open wedstrijd waarbij Quick Boys een goed resultaat moet halen vanwege hun positie in de 2e periode en dat FC Rijnvogels, zoals in de eerste wedstrijd, lekker vrij de derby ingaat en het Quick Boys heel lastig gaat maken. Voor de toeschouwers zou het mooi zijn als er veel doelpunten gaan vallen. Beide teams scoren bijna iedere wedstrijd!
Wilt u verder nog iets kwijt?
Dit is een speciale derby voor een groot aantal spelers van FC Rijnvogels met een verleden bij Quick Boys.
Na de staande ovatie van de Quick Boys-aanhang bij ons op de Kooltuin toen Hendrik van Beelen in het veld kwam, ga ik er vanuit dat hem een waardig afscheid te wachten staat in zijn laatste officiële wedstrijd op Nieuw Zuid.