De Technische Commissie van K.v.v. Quick Boys heeft overeenstemming bereikt met Stephan Vos. De geboren en getogen Rotterdammer wordt met onmiddellijke ingang toegevoegd aan de trainersstaf van het eerste elftal van de blauw-witten en zal de komende twee seizoenen fungeren als assistent van Adrie Poldervaart.
De 40-jarige Vos, in het dagelijks leven werkzaam bij Rotterdam Sportsupport, heeft de nodige ervaring opgedaan in de voetbalwereld. Sinds zijn zestiende levensjaar is hij actief als trainer bij clubs als RBC Roosendaal, Spijkenisse, Barendrecht en SHO. Ook heeft hij in Engeland, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten verschillende functies bekleed. De laatste jaren is Vos verbonden geweest aan de vrouwentak van ADO Den Haag. In de Hofstad heeft de oefenmeester anderhalf seizoen de hoofdmacht onder zijn hoede gehad. Ook verzorgt Vos bij de voetbalbond als KNVB-docent verschillende cursussen en opleidingen.
Ruime ervaring
Met het vastleggen van Vos heeft bestuurslid Selectievoetbal Gert Pluimgraaff zijn zoektocht naar een nieuwe assistent-trainer met succes afgerond. ,,Stephan heeft in het verleden onder meer bij Spijkenisse, Barendrecht en Zwaluwen samengewerkt met Adrie. Hij heeft ruime ervaring opgedaan als coach in het binnen- en buitenland, is in het bezit van UEFA A-licentie en kan spelers verder helpen in hun ontwikkeling als individu en in teamverband. Kortom, alle ingrediënten zijn aanwezig voor een vruchtbare samenwerking.”
Betrokkenheid
Terwijl de festiviteiten in verband met de jaarlijkse Familiedagen in volle gang zijn, tekent Vos zijn contract op Nieuw Zuid. ,,Als jeugdtrainer ben ik hier weleens te gast geweest. Ik proef de passie, het enthousiasme en de betrokkenheid van iedereen die hier rondloopt. Heel veel mensen steken hun ziel en zaligheid in deze vereniging. De club is goed georganiseerd. Zo maken de jeugdopleiding en de vrouwenafdeling mooie ontwikkelingen door.”
Een appje uit 2014
En zo komt de wens van Vos om met Poldervaart bij de blauw-witten samen te werken na elf jaar uit. ,,Adrie heeft mij afgelopen week een screenshot uit 2014 laten zien. Ik heb hem destijds geappt dat hij aan mij moet denken als hij ooit bij Quick Boys gaat werken. Rondom de kampioenswedstrijd tegen Jong Sparta Rotterdam ben ik Adrie tegen het lijf gelopen. Toen is het balletje gaan rollen. Ik ben hartstikke blij en trots om bij deze mooie club aan de slag te gaan. Ook kijk ik erg uit naar de hernieuwde samenwerking met Adrie. Ik ben rustiger en bedachtzamer en hoop op tactisch en menselijk vlak van toegevoegde waarde te kunnen zijn. Als assistent moet je constant blijven sparren tijdens trainingen en wedstrijden. Op een goede manier, zodat de eindverantwoordelijke de beste beslissingen kan nemen. Heb je hieraan gedacht? Hoe ga je daarmee om? Het is voor hem zeer prettig om af en toe tegengas te krijgen.”
Nieuwe kansen
Binnenkort zal Quick Boys de voorbereiding op het nieuwe seizoen starten met een vernieuwde trainersstaf en spelersgroep. ,,Een schitterende uitdaging. Het gaat tijd kosten om elkaar te leren kennen en de manier van spelen erin te slijpen. Maar het biedt ook nieuwe kansen. Je moet niet terugvallen in oude gewoontes. Adrie Poldervaart is geen Thomas Duivenvoorden. We moeten de lange termijn voor ogen houden. Adrie en ik hebben voor twee seizoenen getekend. Hij is als geen ander in staat om een groep bij elkaar te houden, zodat er doorgebouwd kan worden met als streven om nieuwe successen te boeken. Het zijn mooie én grote schoenen om te vullen. Deze verandering vraagt om duidelijke communicatie en verwachtingsmanagement.”
Blijven ontwikkelen
Na een aantal jaar in het vrouwenvoetbal actief te zijn geweest, is Vos komend seizoen weer terug bij de mannen. ,,Het vergt een andere omgang, de communicatie zal directer zijn. De sport zelf is verder. Een uitdagende omgeving, maar ik wil mezelf blijven ontwikkelen als trainer en als mens. Deze stap draagt hieraan bij. Een nieuwe club, een andere cultuur, een hoger niveau. Voetbal is een prachtige sport, het verbindt mensen en zorgt voor onvergetelijke herinneringen. Quick Boys is de maatschappij in het klein. Ik ben heel blij met de kans die de club mij biedt.”
De clubleiding wil Stephan Vos van harte welkom heten op sportpark Nieuw Zuid en wenst hem veel succes en plezier toe met de uitoefening van zijn functie.
Foto’s: Quick Boys Media/Kayleigh van Kruistum
Dit delen:
- Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)