Quick Boys JO17-1 heeft zichzelf tekortgedaan in het thuisduel tegen Kampong. De ploeg wist een 2-1 voorsprong niet vast te houden en zag in de slotfase de gelijkmaker binnenvallen. Eindstand: 2-2. Ondanks dat blijft Quick Boys bovenaan in Divisie 3B maar de voorsprong op Spartaan’20 is geslonken tot 2 punten. Bovendien is de spanning aan kop om te snijden.

Slappe eerste helft afgestraft

De wedstrijd begon rommelig van Quick Boys-zijde. Er was weinig beweging, de passing was onnauwkeurig en het tempo lag te laag. Kampong zakte in en gokte op de counter. Al bij de eerste aanval was het raak: een lage voorzet vanaf rechts werd simpel binnengetikt – 0-1.

Hoewel Quick Boys het initiatief hield, bleven grote kansen uit. Een cornervariant met een overstap leidde tot een kans voor Thijn, ma de Cler ar zijn poging raakte nauwelijks de bal. Cas Kraijenoord kreeg daarna een uitgelezen kans, maar zijn schot ging hoog over. Stijn de Bruijn was dichtbij met een individuele actie en een hard schot richting de kruising, maar de keeper redde knap.

Rood, karakter en late gelijkmaker

In de tweede helft was het spelbeeld vergelijkbaar: Quick Boys aan de bal, Kampong loerend. Een afgekeurd doelpunt na een corner werd een wake-up call. Niet veel later leidde een misverstand achterin tot een rode kaart voor Daan van der Weiden, die zijn tegenstander moest stoppen op weg naar de 0-2. Zwaar gestraft, want er liepen nog twee verdedigers mee.

Met een man minder rechtte Quick Boys de rug. Stijn de Bruijn benutte een penalty voor de 1-1, en Cas Kraijenoord zorgde even later voor euforie: hij veroverde met zijn kenmerkende sliding de bal in de zestien en ramde hem hard in de kruising, 2-1.

Lang duurde de voorsprong echter niet. Een ongelukkige verdedigende actie stelde Kampong in staat om simpel de 2-2 binnen te schuiven.

Alles op alles tegen Wilhelmus

Door het gelijke spel blijft Quick Boys met 19 punten uit 8 wedstrijden koploper, maar de marge op Spartaan’20 bedraagt nog slechts 2 punten. Nummer drie Wilhelmus volgt op 3 punten, en is aankomende zaterdag de tegenstander in de uitwedstrijd Sportpark Westvliet. Een directe concurrent, de nr 1 positie, de voorsprong in punten voor de play-offs, alles staat op het spel.

Daarachter is het dringen geblazen. Voor de resterende twee plekken in de top vijf zijn nog drie ploegen in de race. En laten deze ploegen nu net elkaar treffen en nr. 2 Spartaan. De ontknoping vóór de play-offs belooft dus spektakel.