Na een uur spelen stonden de Katwijkers op een comfortabele 0-2 voorsprong, die gezien het aantal kansen eigenlijk nog aanzienlijk ruimer had moeten zijn. Toch kwam de thuisploeg even terug met de aansluitingstreffer. Maar de blauw-witten stelden snel orde op zaken en schakelden aanvallend weer een tandje bij, wat uiteindelijk twee benutte strafschoppen opleverde. Eindstand: 1-4.
Jong Almere City is altijd een geduchte tegenstander, zeker op hun thuisbasis. De beloften kenden een valse start van de competitie, met verlies tegen HHC Hardenberg en op Nieuw Zuid. Maar sindsdien zijn ze opgeklommen naar de vierde plek en bovendien de meest scorende ploeg. In het afgelopen kampioensjaar kreeg Quick Boys nog een behoorlijk pak slaag op sportpark Fanny Blankers Koen. De gasten waren dus gewaarschuwd.


Al snel werd duidelijk dat de mannen van coach Poldervaart uitstekend uit de winterstop zijn gekomen. Het spel was zeer energiek. Vanaf minuut één werd de thuisploeg bij het eigen doel al onder druk gezet en kwam nauwelijks aan voetballen toe. Het felle doorjagen leverde al snel bijna een goal op, toen Hamann met een sliding de uittrap van de keeper blokte. De bal ging echter net over.
Van Oosten werd een paar keer gevaarlijk en kon zelfs alleen op het doel af, maar de keeper greep goed in. Toch was er geen houden aan. Na een goede actie van Drexhage kwam de bal uiteindelijk bij Hamann. Hij legde met een handigheidje twee verdedigers in de luren en vond schitterend de verre hoek: 0-1.


Quick Boys bleef doorgaan. Op aangeven van Noordhoff kopte Van Duijn in kansrijke positie net over. Ook Kroon werd gevaarlijk met het hoofd, de keeper kreeg er nog net de vingertoppen tegen. In de laatste fase voor rust werd iets gas teruggenomen. Eindelijk kreeg Almere ook een kans, met een afstandsschot dat net naast ging.
Na de thee pakten de blauw-witten de draad weer op, met powerhouse Van den Berg op de plek van de geblesseerd geraakte Van Duijn. Van Oosten kreeg een grote kans en een schot van Hamann werd nog net uit de doelmond gewerkt. Uit de hoekschop die volgde, leek Drexhage te gaan scoren maar de bal werd van de lijn gehaald.


Na een uur spelen, viel dan toch de 0-2 uit een heerlijke aanval. Van Oosten vond Hamann met een hakballetje. De lange aanvaller stoomde op richting doel, legde goed breed en Drexhage kopte heel knap binnen. Jong Almere City besefte dat het aan de bak moest. Een makkelijk gegeven vrije trap op een gevaarlijke plek kon door Jansen nog net tegen de paal worden gewerkt. Maar even later werd het alsnog 1-2.
De gasten lieten zich niet van de wijs brengen. Een schot van Noordhoff spatte op de paal uiteen. Uit de rebound leek Bensabouh in vrije positie te gaan scoren, maar hij gleed ongelukkig weg. De voortdurende aanvalsgolven werden toch beloond, in de vorm van twee strafschoppen. Eerst werd Drexhage gevloerd en mocht zelf aanleggen voor de 1-3. Daarna was er een overtreding op Van den Berg, waardoor invaller Roep vanaf de stip de eindstand bepaalde.


De ontwikkelingen op de andere velden waren ook nog eens erg gunstig, dus na het laatste fluitsignaal werd duidelijk dat Quick Boys weer koploper is. Dat en de overwinning werden uiteraard uitgebreid gevierd met de massaal aanwezige en luidruchtige aanhang. Daarna ging de blik alweer snel naar volgende week, als Barendrecht op Nieuw Zuid de tegenstander is.


Foto’s: Pro Shots
Scoreverloop:
0-1 (22.) Hamann
0-2 (61.) Drexhage
1-2 (68.) Saygi
1-3 (73.) Drexhage (p.)
1-4 (87.) Roep (p.)


Startopstelling Jong Almere City:
Mateyo (k)
Teunissen
Kuiper
Lever ©
Ghogli
Lenssen
Dors
Pennock
Mojanaga
Bais
Zijsling
Wissels Quick Boys (in):
46.
79.
79.
86.
88.
(uit):
46.
79.
79.
86.
88.
Dit delen:
- Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
